Egyéni ellátórendszer

Az egyéni ellátórendszer célja a megelőzés (prevenció) és a beavatkozás (intervenció) az alábbi felosztás szerint.

Nonklinkiai ellátás

Egészségmegőrzés és prevenció

A nonklinikai ellátás olyan támogatást és szolgáltatásokat foglal magában, amelyek nem kapcsolódnak közvetlenül a klinikai vagy orvosi kezeléshez. Ez a forma az egészségmegőrzés és a prevenció területére fókuszál. Ezek a szolgáltatások megvalósulhatnak egyéni, csoportos és önsegítő formában egyaránt, amelynek célja szubjektív jóllét fenntartása és javítása, de nem szükségszerűen klinikai szakember közreműködését igénylik.

Szubklinkiai ellátás

Pszichológiai problémák - tünetek kezelése

A szubklinikai ellátás azoknak a személyeknek nyújtott támogatást jelenti, akiknél kisebb mértékű pszichológiai problémák vagy tünetek jelentkeznek, de még nem érik el a klinikai súlyosságot. Szakpszichológusi és/vagy módszertani képzettséget igényel az ellátás, amely lehetőséget ad a kliensnek a mentális egészségfejlesztésre, még mielőtt a problémák súlyosabbá válnának.

Klinkiai ellátás

Pszichoterápia és / vagy gyógyszeres kezelése

A klinikai ellátás egészségügyi szakember által nyújtott aktív és személyre szabott segítséget jelenti olyan személyek számára, akiknek súlyosabb pszichológiai vagy mentális problémáik vannak. Ezek a problémák betegségek, amelyek valamely diagnosztikai klasszifikációs rendszer alapján mentális zavarként diagnosztizálhatóak és jelentős mértékben befolyásolják a mindennapi életet és működést. A klinikai ellátást klinikai szakpszichológus és/vagy pszichiáter szakorvos végzi, amely magába foglal pszichoterápiát és gyógyszeres kezelést.

A nonklinikai és szubklinikai problémák ellátását teljes mértékben lefedi a DokiApp pszichológiai központja, amelyek az alábbi szolgáltatásokat foglalják magukban

Felmérés

Igény- és problémafeltáró kérdőív, amely segít a gyors és megfelelő ellátáshoz való hozzájutáshoz

A DokiApp felmérőrendszerre egy szakmailag megalapozott kérdőívcsomag, amelynek célja az egyéni igények és pszichológiai problémák azonosítása. Ez a lépés alapvető a hatékony és személyre szabott pszichológiai segítségnyújtáshoz. A kérdőív kitöltésével gyorsan és automatikusan meghatározásra kerül a legmegfelelőbb szakember és kezelési módszer, amely elősegíti a kliens gyorsabb elérését a szükséges ellátáshoz.

Pszichoedukáció

DokiApp blogja releváns témákban nyújt ismeretterjesztő tudásanyagot

A DokiApp pszichoedukációs szolgáltatása elsősorban blog formájában valósul meg, ahol szakemberek írnak a pszichológia aktuális és releváns témáiról. Ezek a cikkek ismeretterjesztő tartalmakkal szolgálnak, segítve az olvasókat abban, hogy jobban megértsék saját mentális állapotukat, felismerjék a lehetséges pszichológiai problémákat és tudatosabban kezeljék azokat.

Mental Academy

Saját fejlesztésű interaktív modulokra épülő pszichológiai önfejlesztő platform

A Mental Academy egy online önfejlesztő platform, amely interaktív modulokon keresztül nyújt segítséget a résztvevők mentális jóllétük fejlesztésében. A felhasználók különböző pszichológiai témákban sajátíthatnak el ismereteket, gyakorolhatnak technikákat és vehetnek részt az önismeretük fejlesztésében.

Tematikus csoportok

Azonos élethelyzetben lévőknek vagy problémával küszködőknek pszichológiai segítségnyújtás

A tematikus csoportok célja, hogy azonos élethelyzetben lévő vagy hasonló problémákkal küszködő személyeket hozzák össze. Ezek a csoportos foglalkozások pszichológiai támogatást és tanácsadást nyújtanak egy biztonságos, megértő közegben, ahol a résztvevők tapasztalataik megosztásával és egymástól való tanulással javíthatnak helyzetükön.

Egyéni videó konzultáció

Egyéni pszichológiai esetvezetés a DokiApp online platformján

Az egyéni videó konzultáció lehetőséget biztosít a klienseknek, hogy kényelmes otthoni környezetből vegyenek részt face-to-face, személyre szabott online pszichológiai konzultációkon. A DokiApp online platformján keresztül a szakemberekkel való egyéni esetvezetés segít megoldani a kliensek specifikus pszichológiai problémáit, ösztönözve őket az önreflexióra és a személyes fejlődésre.

A klinikai ellátás minden esetben klinikai szakpszichológust és / vagy pszichiáter szakorvos kompetenciáját igényli

Az ilyen jellegű terápiák leggyakrabban intézményes keretes között zajlanak.
A DokiApp pszichológusai klinikai problémák esetén segítik a klienst a megfelelő állami vagy magánellátóhelyre való irányításban.

Együttműködési megállapodásunknak köszönhetően bizonyos magánellátóhelyek belátható időn belül - úgynevezett VIP kliensként - fogadják a DokiApp által irányított személyeket.

Szervezetfejlesztés

DokiApp komplex szervezetfejlesztési modellje egyaránt hatékonyan működhet a mentális egészség- és szervezeti teljesítményfejlesztésben. Elsősorban egymásra épülő szakaszokból tevődik össze, de egymásra épülés nélkül, önmagában is fejlesztő hatással bírhatnak az alábbi termékek

Vállalati pszichodiagnosztika

Ez a kérdőívcsomag validált teszteket tartalmaz, amely a kitöltők munkahelyi stressz szintjét, kiégésre való veszélyezettségét, munkamotivációját, munkahellyel való elégedettségét és szervezeti elkötelezettségét méri. A teszteredmények kiértékelését és hozzátartozó szervezetfejlesztési tervét visszajuttatjuk a partner céghez, amely alapján elkezdődhet a beavatkozási fázis, amely megvalósulhat vezetői interjú, online pszichoedukáció, előadás és/vagy workshop formájában egyaránt.

1

Vezetői interjú

Amennyiben az adott szervezetben elkészült a vállalati pszichoszociális kockázatelemzés, annak eredményeit az adott szervezet vezetőjével vagy szervezeti egység vezetőivel közösen értelmezzük, valamint meghatározzuk azokat a területeket, amelyre a szervezetfejlesztési módszereink fókuszáljanak. Természetesen a vállalati pszichoszociális kockázatelemzés használata nélkül is van lehetőség vezetői interjúra, amely a fókuszpontok kijelölése mellett vezetőfejlesztésre is jó lehetőség.

2

Online pszichoedukáció

Az online pszichoedukáció magába foglalja a DokiApp blogját és Mental Academy platformját. A blogon munka- és szervezetpszichológiai témájú 3-4 perces ismeretterjesztő cikkek is olvashatóak, míg a Mental Academy olyan önfejlesztő platform, amely olyan tematikus tartalmakat foglal magában, ami hozzájárulhat többek között a munkahelyi stresszkezeléshez, a kiégés megelőzéshez vagy egyéb releváns pszichológiai aspektusok fejlesztéséhez.

3

Online vagy offline előadás

Az előadások fő célja az adott területen való edukáció és prevenció, amelynek tematikáját a vállalati pszichoszociális kockázatelemzés vagy a szervezeti igények szerint határozzuk meg. Az előadások előnye, hogy nincs maximum létszám, valamint online és offline formában egyaránt tarthatóak.

4

Offline workshop

A workshopok kiscsoportos (max. 15 fő) formában történő hosszabb tréningek, amelyek valamely konkrét és speciális szervezetpszichológiai tényező fejlesztésére vagy szociális készségek, képességek tökéletesítésére irányulnak. Tekintettel arra, hogy a résztvevők aktív bevonódását igényli rendkívül hatékony módszere a szervezeten belüli változás előidézésének.

5

Kérjen bemutatót vagy ajánlatot!

Töltse ki a jobb oldali űrlapot és 24 órán belül felvesszük Önnel vagy szervezetével a kapcsolatot.

Kapcsolatfelvétel